umraniye escort Porno izle turk porno

Noć muzeja 2016.

Tokom manifestacije «Muzeji u Srbiji 10 dana od 10 do 10», kao i u drugim muzejima
koji su se priključili ovoj akciji, u Gradskom muzeju Subotica je ulaz besplatan za sve
izložbe i programe, od 12–21. maja 2016. godine, od 10 do 22 časa. U subotu, 21. maja
2016. godine Muzej je otvoren od 17 do 01 čas. Program možete preuzeti u PDF formatu.
PROGRAM NOĆI MUZEJA 2016. U SUBOTICI – 25 UČESNIKA, NA 30 LOKACIJA

Program možete preuzeti u PDF formatu.

1. GRADSKI MUZEJ SUBOTICA
Trg sinagoge 3
17.00 – 01.00

Izložbe i vreme vođenja:
18.00 Centralni Balkan između grčkog i keltskog sveta, Kale – Krševica, 2001–2011 – gostujuća izložba Narodnog muzeja u Beogradu – Neda Dimovski, kustos arheolog
19.00 Dela bečkih baroknih majstora u Vojvodini – dr Žužana Korhec Pap, muzejski savetnik, slikar restaurator
20.00 Slikarstvo i vajarstvo jugoslovenskih autora iz umetničke zbirke Gradskog muzeja Subotica (1918–1940, 1945–1990), I deo – dr Olga Kovačev Ninkov, muzejski savetnik, istoričar umetnost i Ljubica Vuković Dulić, viši kustos, istoričar umetnosti
21.00 Oskar Vojnić (1864-1914.) – dr Arpad Pap, kustos etnolog
22.00 Kako se priprema? Zavirite kako nastaje prirodnjačka izložba – dr Gabrijela Kajdoči Lovas, antropolog biolog
23.00 Galerija mađarske likovne umetnosti u Vojvodini (1830-1930.) – dr Olga Kovačev Ninkov, muzejski savetnik, istoričar umetnosti

Koncert u dvorištu:
22.00 grupa SIN SEEKAS

Radionice i igraonice za decu:
18.00 – 20.00 Zec u kupusu – igraonica za decu u Gradskom muzeju Subotica, Trg sinagoge 3
19.00 – 21.00 Igraonica inspirisana izložbom Centralni Balkan između grčkog i keltskog sveta, u Gradskom muzeju
19.00 – 21.00 Radionica izrade belog veza u okviru izložbe Kalupi za trukovanje i njihovi otisci. Radionicu izvode učenici tekstilnog smera Hemijsko-tehnološke škole iz Subotice, u Gradskoj suvenirnici, Trg slobode 1

GRADSKA SUVENIRNICA,
Trg slobode 1

17.00 – 01.00 Kalupi za trukovanje i njihovi otisci – izložba

2. SAVREMENA GALERIJA SUBOTICA

Park Ferenca Rajhla 5
17.00 – 01.00

21.00 otvaranje izložbe stripova Aleksandra Zografa i predstavljanje njegove zbirke stripova „Zlato na mesecu“. Posetioce će kroz izložbu voditi Aleksandar Zograf.
18.00 – 22.00 radionica stripa za posetioce
22.00 demonstracija štampanja tehnika visoke štampe u okviru izložbe Milana Stanojeva „Putovanje imaginarnim prostorom“. Demonstraciju će izvesti Miroslav Jovančić i Jasmina Jovančić Vidaković, kustosi Savremene galerije Subotica.

3. GALERIJA „DR VINKO PERČIĆ“
Maksima Gorkog 22
17.00 – 01.00

Marica Radojčić: „Grananje“, digitalni ambijent u čitavom prostoru galerije

4. GRADSKA BIBLIOTEKA
Cara Dušana 2
17.00 – 01.00

Američki kutak – KnjigoSmeh – izložba fotografija čitalaca
Američki kutak – izložba dečjih radova: Amerika iz dečjeg ugla

5. MEĐUOPŠTINSKI ZAVOD ZA ZAŠTITU SPOMENIKA KULTURE SUBOTICA
Trg slobode 1, ispred Gradske kuće, na otvorenom
17.00 – 01.00

Multimedijalna akcija Zid: Onom koji švrlja po kulturnom nasleđu – sedam godina nesreće!

6. ZAVOD ZA KULTURU VOJVOĐANSKIH HRVATA
Laze Mamužića 22

17.00 – 01.00
Izložba fotografija „Strossmayer kao mecena“

7. ISTORIJSKI ARHIV SUBOTICA
Trg slobode 1/III
17.00 – 01.00

Izložba fotografija: 115 godina fudbalskog kluba „Bačka 1901“

8. POZORIŠTE „DEŽE KOSTOLANJI“
Trg žrtava fašizma 5

U sklopu manifestacije “Noć muzeja” ćemo prikazati video projekcije naših nezaboravnih, starih predstava.
18.00–19.00 Iza kulisa (šetnja u pozorištu) / Kulisszák mögött (séta a színházban)

Video projekcije:
19.00–20.00 Džon Fauls: Kolekcionar – predstava Marte Bereš i Zoltana Širmera
20.00–21.20 Mađarski bez muke (r: Olivera Đorđević)
21.20–22.10 Brecht-The Hardcore Machine (r: Andraš Urban)
22.10–23.10: Drakula – svetlonsti trenutaka (r: Andraš Urban

9. DEČJE POZORIŠTE SUBOTICA
Park Ferenca Rajhla 12a

17.00 Predstava za decu „Drvence”, projekat „Teatar u pelenama” namenjen deci do 36 meseci starosti, a nakon predstave sledi zajednička igra u koju se uključuju glumci, bebe i njihovi roditelji.

10. ART BIOSKOP LIFKA
Trg žrtava fašizma 5
17.00 – 01.00

Nostalgični osvrt na prošlost filma i bioskopa
17.00 Hugo (r: Martin Scorsese)
21.00 Cinema Paradiso (r: Giuseppe Tornatore)
23.30 The Artist  (r: Michel Hazanavicius)

Mlade nade kinematografije
19.30 Grad (r: Maša Šarović)

Foaje Art bioskopa
20.30 Otvaranje izložbe fotografija Nikole Tumbasa „Vera“

Filmski klub „Orient“
19.00 Otvaranje izložbe slika Miroslava Jovančića „Bašta“
19.30 Koncert Arpada Bakoša & Miroslava Jovančića
22.00 Koncert subotičkog kantautora Nenada Gabrića
23.00–01.00 Afterparty

11. FONDACIJA „DANILO KIŠ“
Park Ferenca Rajhla 12a
19.00 – 01.00

Dan i noć hipstera, ambijentalna instalicija

12. KLEIN HOUSE
Štrosmajerova 9
20.00 – 01.00

Art & Wine
Art & Wine market

20.00 koncert grupa Varázsló Kertje
21.00. GIFEST Hommage
21.30. koncert Buga Band
00.00. Exhibition „Naked Soul” by Dora Šinković
00.00 Dj performance by Nina, WB41, Graphlan, Alg0rh1tm

13. OTVORENI UNIVERZITET SUBOTICA
Trg cara Jovana Nenada 15
18.00 – 24.00

18.00 – 20.00 Filmska radionica za decu
18.00 – 20.00 Izložba plakata Međunarodnog festivala pozorišta za decu Subotica
20.00 – 24.00 Izbor filmova iz programa MLADI DUH EVROPE sa Festivala evropskog filma Palić 2015.

14. ŠKOLA „DE MEDIČI“
Dimitrija Tucovića 6
17.00 – 24.00

19.00 Retrospektivna izložba radova bivših učenika koji su završili fakultete i akademije umetnosti
20.00 Godišnja izložba radova aktuelnih polaznika škole nastalih tokom školske 2015 – 2016. U okviru otvaranja izložbe biće izveden desetominutni performans pod nazivom „Drugi stav” i petominutni muzički program na violončelu, u slobodnoj formi i smehu po kompozitoru Eriku Satiju u izvođenju Matea Abrahama

15. СКЦ „СВЕТИ САВА“
Трг Републике 16
18.00 – 24.00

18.00 oтварање изложбе фотографија Рајка Каришића „Наслеђе”

16. MKC „NEPKER”
Trg Lajoša Košuta 4
18.00 – 24.00

18.00 Galerija „Šandor Olah”, „Komadići istorije na papiru”, izložba ilustracija publikovanih radova sa književnog konkursa „Nandor Gion”:
radovi Erike Janovič Kanjo, Renate Koler, Gabora Salme, Andreje Munjin, Natalije Kiš, Violete Ivan
19.00 Sala „Deže Kostolanji”, predavanje dr Imrea Černuša, interaktivno veče sa dr Černušom uz razgovor i filmsku projekciju, o iskrenosti, emotivnoj inteligenciji, međusobnom poštovanju, harmoničnom i redovnom seksualnom životu

17. HKC „BUNJEVAČKO KOLO“
Preradovićeva 4
17.00 –24.00

17.00 Svečano otvaranje muzejske postavke “Bunjevačka soba” u prostorijama HKC “Bunjevačkog kola”
17.30 otvaranje izložbe članova Likovnog odjela HKC „Bunjevačko kolo“

18. CRO ART

Galerija Otvorenog univerziteta
17.00 – 01.00

Izložba slika nastalih na umjetničkoj koloniji „STIPAN ŠABIĆ 2011. – 2015.“

19. MAĐARSKI FOLKLORNI CENTAR U VOJVODINI (VMF)
Doža Đerđa 17
17.00 – 24.00

17.30 Otvaranje izložbe MEDENJACI DANAS. Nastup dečje plesačke grupe iz „Nepkera”
Promocija knjige Žužane Terek (Szenczi Jánosné): Bábos Mariska néni, a mézeskalácsos.
Prezentacija tehnike izrade i ukrašavanja medenjaka. Izrada i degustacija istih Prezentacija vinarije Vinski dvor
Izvedba narodnih pesama – Muzička škola Subotica
17.00 – 24.00 prodaja medenjaka, tkanih predmeta i grnčarije

20. GALERIJA PRVE KOLONIJE NAIVE U TEHNICI SLAME – TAVANKUT
Marka Oreškovića 3, Donji Tavankut
18.00 – 24.00

Izložba Poslednjih 30 godina Dužijance u Tavankutu u Noći muzeja

21. UDRUŽENJE “LUSA”
Save Šumanovića 2
17.00 – 24.00

17.00 Otvaranje izložbe slika u tehnici slame „Simboli Subotice i Palića“ u prostorijama Udruženja penzionera u Subotici
17.00 – 24.00 Radionica „Upoznajmo slamu kao likovni materijal“

22. KAFE „GRUNF“
Nušićeva 1
17.00 – 01.00

17.00 Vizuelna retrospektiva grupe Hton umetnice Sanje Stojilković
U toku noći preslušavanje muzičkog stvaralaštva grupe Hton i mogućnost kupovine suvenira sa izložbe (muzička izdanja grupe uključujući i aktuelni singl, printove, bedževe, razglednice i dr.)

23. FREE TIME RAIL
Trg Lazara Nešića 1, u holu Nove opštine
17.00 – 01.00

Izložba minijaturnih železnica

24. NATURA STIL
Trg cara Jovana Nenada 11
17.00 – 23.00

17.00 – 23.00 Razgledanje i prodaja suvenira i proizvoda domaće radinosti
20.00 – 21.00 Književno-muzičko veče udruženja „Rusko-srpsko prijateljstvo”

25. ROTOGRAFIKA
Segedinski put 72
17.00 – 01.00

Sačuvajmo naše industrijsko nasleđe
Razgledanje grafičkog muzeja štamparije Rotografika
Obilazak sadašnje  proizvodnje sa stručnim vodičima (grafičkim inžinjerima) i upoznavanje sa najnovijom tehnologijom u grafičkoj industriji u oblasti izrade knjiga, časopisa i leaflet-a

26. ITALIJANSKI KULTURNI CENTAR “PIAZZA ITALIA”
Trg cara Jovana Nenada 7
Izložba slika, fotografija i skulpture “Libere”

27. VESTIBIL GRADSKE KUĆE
Trg slobode 1

Izložba plakata Čabe Lalića